Wyszukiwarka

KLUB SPORTOWY ORION

KRS: 0000457030Cel szczegółowy: KS ORION (248)

Pomóżmy rozbłysnąć młodym gimnastyczkom z KS Orion
odsłon: 2526

            Stowarzyszenie „Klub Sportowy Orion” powstało w styczniu 2016 roku na terenie podbeskidzkiej gminy Łodygowice. Nasza działalność ma na celu upowszechnianie i popieranie wszelkich form aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wychowywanie przez kulturę fizyczną i propagowanie ruchu jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu z uwzględnieniem jego funkcji prozdrowotnych.

            Zajęcia rozpoczęliśmy od sekcji gimnastyki artystycznej, w której trenują zawodniczki z dużym jak na swój młody wiek dorobkiem sportowym. Jesienią swój bardzo udany debiut na międzynarodowym turnieju miały początkujące zawodniczki, ćwiczące w klubie niespełna rok, a już niebawem nasze kolejne małe wychowanki staną na macie startując w swoich pierwszych zawodach. Mimo krótkiej działalności możemy odnotować liczne sukcesy, zarówno w kraju jak i za granicą. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Giżycku KS ORION Łodygowice został sklasyfikowany na 13 miejscu najlepszych klubów Gimnastyki Artystycznej w Polsce. Zawodniczki z grupy wyczynowej zebrały od stycznia 2016 roku 25 medali: 14 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych na zawodach w Polsce, Słowenii, Słowacji, Czechach, Niemczech, Holandii i Węgrzech. Pod opieką naszej wykwalifikowanej kadry trenerskiej w sekcjach rekreacyjnych gimnastyki artystycznej oraz ogólnorozwojowej ćwiczy ponad osiemdziesiąt dzieci, głównie dziewczynek, z Łodygowic, Wilkowic, Buczkowic, Żywca, Bielska i okolicznych miejscowości. 

            Gimnastyka artystyczna to dyscyplina głównie kobieca, dość wszechstronna. Ćwicząc taniec i balet dziewczynki rozwijają poczucie rytmu oraz wrażliwość na muzykę, a dzięki treningowi gimnastycznemu i akrobatycznemu nabywają szybkości, skoczności oraz gibkości. Zyskują one smukłą sylwetkę, piękną postawę oraz wdzięk i grację w poruszaniu się. Gimnastyka ogólnorozwojowa kierowana jest zarówno do dziewcząt jak i chłopców, pozwala im doskonalić koordynację ruchową, panowanie nad własnym ciałem oraz zbudować wysoką sprawność fizyczną. Przygodę z gimnastyką, zarówno artystyczną, jak i ogólnorozwojową, dzieci mogą rozpocząć dość wcześnie, dzięki czemu od najmłodszych lat uczą się miłości do sportu. Systematyczność, współpraca w grupie i konieczność samodzielności, wynikające z treningów mają też pozytywny wpływ na ich rozwój emocjonalny. Dzieci uczą się dyscypliny, wytrwałości, koncentracji, podzielności uwagi, a to procentuje zarówno w szkole, jak i w późniejszym życiu.

             Dzięki naszemu Stowarzyszeniu dzieci i młodzież odnajdują w sporcie pasję i efektywnie spędzają czas, co pozytywnie wpływa na ich wychowanie i kształtuje charaktery. Musimy jednak zapewnić im godne warunki do treningu, co jest trudne, gdyż Stowarzyszenie utrzymuje się głównie ze składek rodziców. Kieszeń rodziców nie jest studnią bez dna, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich kibiców i sympatyków naszego Stowarzyszenia oraz do ludzi dobrej woli o przekazanie 1% podatku na rzecz naszego klubu, co umożliwi nam zakup niezbędnego sprzętu sportowego w tym bardzo kosztownych mat gimnastycznych. Dzięki temu nasze gimnastyczki będą miały możliwość dalszego rozwijania swojej pasji jaką jest gimnastyka artystyczna.

 • Chcesz wesprzeć tego Beneficjenta Fundacji?

  Rozlicz PIT i przekaż 1,5 % podatku za pomocą darmowego programu.    przekaż 1,5 %przekaż darowiznę

   

 • Pomóż wypromować cel
 •  

  • Pobierz PIT PLUS

   Pobierz program PIT PLUS 2023-2024 i wypełnij deklarację.
   Program umożliwia przekazanie 1,5 % podatku dochodowego naszej Fundacji.

    

    

  • Wypełnij PIT PLUS online

   Zapraszamy do skorzystania z aplikacji PIT PLUS 2023-2024 dostępnej online. Uwaga! Wymagana jest obsługa Adobe Flash.

    

    

  • Wesprzyj indywidualnie

   Zaledwie jeden krok dzieli Cię od udzielenia wsparcia Fundacji Sportowcy Dzieciom i przekazania naszej Fundacji darowizny pieniężnej! Skorzystaj z możliwości przesłania przelewu online!

    

    

  • Wesprzyj przelewem bankowym

    

   Wpłat indywidualnych możesz dokonywać na:

   FUNDACJA SPORTOWCY DZIECIOM

   nr konta: 48 1020 3352 0000 1902 0196 6134

   w tytule wpisując NAZWĘ BENEFICJENTA/CEL SZCZEGÓŁOWY

   wraz z podanym w nawiasie numerem porządkowym Beneficjenta.

    

  • Pobierz druk PIT-OP

    
   Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/rencisty o przekazaniu 1,5% podatku dla osób, które otrzymują z ZUS PIT-40A.
  • Slider 46
  • Slider 67
  • Slider 66
  • Slider 42
  • Slider 43
  • Slider 45
  • Slider 47
  • Slider 58
  • Slider 70
© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone
Przekaż darowizne online